Peka peciva za 50letnico

Coccinella  

član od: 6.9.2007

sporočila: 20

tema odprta - 7. sep 2007 0:10 | ogledi: 12.210 | odgovori: 12

Pozdravljene/i!

Najprej vas vse prav lepo pozdravljam! Sem nova na Kulinariki. Že dolgo časa spremljam vaše recepte, ideje, pogovore na forumih,... In mnogo vaših receptov sem že večkrat uporabila. Danes pa sem se odločila, da se včlanim tudi jaz. In se na vas obračam s prvim vprašanjem ter se že vnaprej zahvaljujem za pomoč.

Mamin partner 29. septembra praznuje 50 let. Povabljenih je 72 ljudi. Zanima me približno koliko peciva je potrebno speči za tako število oseb (koliko pladnjev velikosti približno 42X36cm). Prvič sem namreč postavljena pred tako nalogo, imam 21 let in sem - žal - zelo neizkušena v načrtovanju takih stvari. Rada pa bi sama spekla. Saj veste - ni ga čez domače pecivo (zato se za naročilo v slaščičarnah ne bi odločala).

Naslednje kar me zanima pa je: katero pecivo dalj časa obstane (v mislih imam predvsem piškote), če začnem peči jutri. Torej- kateri keksi so primerni za peko tri tedne pred dogodkom, in katere bi morala peči šele zadnji teden.

Za odgovore se vam že vnaprej najlepše zahvaljujem!

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

7. sep 2007 6:30

Kar v miru prični s peko.  Če imaš prostor v skrinji, lahko tiste prve daš tudi zmrznit in bodo taki, kot pravkar pečeni. Zadnje dni pa napeči pecivo iz protvana in nimaš kaj zgrešit. kobra 1

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

7. sep 2007 7:29

Začni s kakšnimi šarklji, marmornimi kolači, poticami... in daj vse v skrinjo, zadnje dni pa piškote, ki jih spraviš v pločevinaste posode. Predzadnji dan pa kakšne rumove ali rafaelo kroglice, pa če boš delala še kaj slanega peciva npr.listnato testo s sirom ali kaj podobnega. Jaz se takih stvari lotim tako, da vsak kolač prerežem na pol, preden ga dam v skrinjo in ga na potem na dan praznovanja vzamem ven samo pol, po potrebi pa še drugo polovico, ko vidim, da so gre pecivo h koncu na mizah (mikrovalovka je zakon). Če boš vse naenkrat vzela ven in ti bo ostalo, potem nimaš kaj z vsem tistim pecivom (nekaj podobnega kot meso na piknikih). Če boste prej imeli kakšno večerjo, potem ti ni treba napeči kakšne gromozanske količine, ker so ljudje že kar siti do peciva. Glede količin, so pa tukaj bolj izkušene kuharice. Jaz vedno naredim vsega preveč. Lp, anajana anajana

Coccinella  

član od: 6.9.2007

sporočila: 20

7. sep 2007 8:38

Hvala za prve odgovore. Začela bom že danes. Zanima me še, ali je nujno, da vse pecivo, ki ga bom spekla tri tedne prej (npr. tisto od danes), zamrznem. Ali bi se mogoče obdržalo tudi v, dobro zaprtih, plastičnih in pločevinastih škatlah (brez nevarnosti, da ga napade plesen, postane suho, ipd.)? Coccinella

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

7. sep 2007 8:45

Nekaj malega za začetek sem ti poslal na ZS.Če še nimaš dosti prakse se ne lotevaj preveč zapletenih peciv,ker ti bodo preveč časa in volje vzela.Sploh kakšni fini biskviti in rolade naj počakajo.Sicer je pa množica enostavnih in dobrih receptov v bazi,pa tudi če boš še kaj potrebovala kar tukaj vprašaj,bo ti že kdo kaj "pametnega" svetoval. ati zlati

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

Coccinella  

član od: 6.9.2007

sporočila: 20

7. sep 2007 10:11

Jade, najlepša hvala za posredovane linke - zelo ste se potrudili. Hvala tudi vam, ati zlati, za zasebno sporočilo. Prav gotovo mi bo vsak nasvet prišel prav. Tako - sedaj pa začnem. Bomo videli, kako bo uspelo. lp Coccinella Sporočilo je spremenil(a) Coccinella dne 07. sep 2007 10:15:13

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

7. sep 2007 10:50

Coccinella še nekaj. Ne me vikat , tukaj smo vsi bolj domači pa se kar tikamo, čeprav se ne poznamo.

Pa dobrodošla na kulinariki.

jade

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

7. sep 2007 14:51

Tudi jaz kekse in podobno shranim v pločevinaste posode in jih nikoli ne zamrzujem. Lahko pa računaš nikje 10 - 15 dag peciva na osebo. Tako so meni svetovali v gostilni.

 

Uspešno peko, če pa še imaš kakšno vprašanje pa kar z besedo na dan

 

 Rebeka

juma  

član od: 15.6.2007

sporočila: 235

7. sep 2007 15:03

Pikapoka, dobrodošla na forumu! Lepe pozdrave in lep vikend želim vsem. JUma juma

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

7. sep 2007 22:46

Mi smo pred kratkim praznovali mamimo osemdest letnico in je bilo sedemdeset gostov. Imeli smo ene 20 kg pecivo, štiri štange potice. Bilo je več kot dovolj. Na koncu je še vsak gost dobil eno škatlo peciva. Mislim, da tako kot je rekla Rebeka čisto dovolj. martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti